• info@acilimlojistik.com
  • 0532 549 14 43

Askılı Depolama

Askılı Depolama

Askılı  Depolama Sistemi

Orta ve hafif ürünler için kullanılan askılı raf sistemleri özellikle tekstil ürünlerin stoklamasında kullanılır. Müşterilerin ürünlerine bağlı olarak göz aralıkları değiştirilerek modüler sistem meydana gelmektedir.

Bu depo raf sistemi tek sıra veya arkalı önlü olarak yerleşmiş ara taşıyıcı üniteler ile birlikte kullanıma uygundur. Özelikle tekstil sektörleri depolarında tekstil ve kumaş ürünleri olan kaban, ceket, gömlek, bluz vb. ürünlerin dış etkenlere karşı korunması sağlandıktan sonra askılıklardan asılarak, yani manuel olarak stoklama yapılır.

Askılı Depolamanın Önemi Nelerdir?

Hazır giyim sektöründe ürün sirkülasyonu çok hızlıdır. Yıllık satış sezonları boyu değişen ürün tasarımları ile birlikte tekstil ve hazır giyim sektörleri depolarında pek çok farklı kategorilerden bulunan ürünler depolama alanını yüksek hızda dolaşmaktadır. Aynı zamanda da, butik ürünlerin depo yaşam döngülerinin düşük olması gerekir. Ürünlerin askıda durması, kumaş ve hammadde bozulmalarına ve hasarlarına karşı da fayda sağlar.

Askılı raf sistemleri hazır giyim sektörüne yönelik en verimli depolama sistemidir.

Askılı ürünlerin depo alanı kullanımı ne kadar önemli ise sevkiyat işlem hızı ve koordinasyonu da bir o kadar önemlidir.

Konfeksiyon üretimi yapan ihracatçı firmaların askı taleplerinin karşılanması doğrultusunda her türlü model ve adette askı temini ile uluslararası temsilcilik hizmetleri de vermektedir. Siyah, transparan, özel renk takım, etek, pantalon askıları mevcuttur.

Emre İnsan Kaynakları Olarak, Askılı Depolama ve Askılı Depolama Personel Tedariği İçin  Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.